Prodat auto

Škoda Octavia II

Druhá generace Škoda Octavia II byla představena v březnu 2004, a je založena na platformě PQ35 Volkswagen Group A5.Spolu s designem došlo také ke změnám v interiéru, kde se zvětšil prostor pro cestující na zadních sedadlech a také ze zvětšila výška podvozku. Kromě českých závodů v Mladé Boleslavi a Vrchlabí se vozy Octavia II vyráběly i v závoděch v Bratislavě a v čínské Šanghaji. V Indii se tento vůz prodával pod označením Laura, pro odlišení od první generace a byl prodáván ve vyšší třídě. Ovšem toto platilo pouze do roku 2010, kdy skončila výroba první generace vozu.

Existují také dvě další verze Octavia II, a to Octavia 4x4 a Scout, oba s pohonem všech čtyř kol se systémem Haldex Traction. Oba tyto vozy mají také vyšší vzdálenost od země než standardní Octavie – u 4x4 o 24 mm a u verze Scout o 40mm.  Scout, který byl představen v roce 2006 byl k dispozici pouze ve variantě kombi, s několika úpravami ve stylu crossoveru, jako například větší nárazníky.

Zde může být vaše reklama

V srpnu 2011 pak přišla Škoda se speciální sérií Octavia II RS, která dosáhla světového rekordu na americkém Bonneville Speedway a stala se nejrychlejším vozem s 2,0-litrovým motorem s dosaženou rychlostí 365,43 km/hod.  

Octavia II má k dispozici několik možností spalovacích motorů, přičemž u všech jde o čtyřválcové motory. Všechny vznětové motory jsou pak přeplňované turbodmychadlem s přímým vstřikováním.  V roce 2008 byla na pařížském autosalonu představena také facelift verze vozu. Patří k ní zejména estetické vnější změny, ale také modifikace interiérových prvků a mechanické změny. Pokud jde o exteriér, došlo především k úpravě světlometů a nárazníků. Uvnitř vozu se pak objevil přepracovaný volant a také nové vnitřní obložení. Co do oblasti motoru, došlo poprvé k použití automatické převodovky DSG. 

Tuning Škoda Octavia červený mazlík od Rieger 

Škoda Octavia II - Milotec tuning 

Škoda Octavia I od Milotec 

Vylepšený vzhled Škoda Octavia combi od Milotec 

Škoda Octavia combi tuning od BT 

Tuning Škoda Octavia II. generace od BT 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace